Jak ušetřit na jídle

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Úspora na jídle je možná prakticky u jakéhokoli člověka. Zejména v případě, kdy nakupujete pro celou rodinu, mohou činit uspořené finanční prostředky skutečně hodně. Popravdě řečeno, ušetřit lze na jídle hned několika způsoby. Pokusme se je tedy ukázat a naznačit, jakým způsobem lze uspořit peníze na vcelku pravém místě.

Množstevní slevy

Výbornou možnost slevy nabízejí především množstevní slevy. Pokud se podíváte již v letácích na rodinná balení, pak zjistíte, že můžete ušetřit skutečně hodně peněz. Rodinné slevy se mohou týkat jakéhokoli zboží. Klasiku představují zejména slevy na jogurty a jiné mléčné výrobky. Jogurty většinou jí celá rodina, a tak není špatné vzít opravdu velké balení nabízející kvalitní výrobek za solidní cenu. Ideální je takto kupovat i dražší jogurty, jež byste jinak třeba nepořídili.

Hledejte slevy

Pokud máte alespoň chvilku času, pak se podívejte po velkých slevách, jež jsou zaznačeny v letácích. Stačí leták mnohdy jen prolistovat a podívat se na zboží, které rádi odebíráte. Možná se na něj bude vztahovat velká sleva. Pak neváhejte a nakupujte ve velkém. I když bude pořizovací částka vysoká, rozhodně pak ve finále ušetříte, takže se vám nákup vyplatí.

Nakupujte zboží s končícím datem spotřeby

Určitou možnost nabízí i nákup zboží, kterému začíná procházet jeho doba spotřeby. Takovéto zboží určitě není nijak závadné a chuťově nebude nijak výrazně omezeno. Prodává se většinou s opravdu vysokou slevou. Často se ceny pohybují značně nízko. Jedná se o slevy klidně o výši 50 až 80%. V každém supermarketu se nachází koutek, v němž jsou k dispozici tyto výrobky všechny u sebe. Není problém je pak nakoupit.

Snižte svou spotřebu

Ušetřit se nedá pouze nákupy. Není problém také najet na nový životní styl, který bude mnohem zdravější. Nakupovat pak budete kvalitní potraviny v menším množství. Jestliže vše zkombinujete ještě s výhodnými nákupy, tak nebude co řešit. Ovoce a zelenina především v období sezony nejsou nijak drahé a lze je koupit za přijatelné ceny. Jistě není potíž vypěstovat si na zahradě vlastní produkty. Nebude to stát skoro nic kromě vašeho volného času.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: peníze, šetření, rodina, úspory, jídlo, potraviny

 

Související články

Šetří celá rodina, a…

Auto Chevrolet autor foto Pavel Hanzal (c)

Rodina je základ státu a stejně tak jako si utahuje opasky stát…

Vzhůru do světa slev…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Neznám člověka, který by neměl radost z toho, že danou věc pořídil…

Vytápění s rozmyslem…

Radiator autor foto Pavel Hanzal (c)

Cena energií tvoří hrozivě velkou položku v nákladech spojených…

Můj, tvůj a náš spol…

Srdicko svicka autor foto Pavel Hanzal (c)

Pryč jsou doby, kdy nám stačil jeden společný bankovní účet.…