Jak ušetřit na jídle

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Úspora na jídle je možná prakticky u jakéhokoli člověka. Zejména v případě, kdy nakupujete pro celou rodinu, mohou činit uspořené finanční prostředky skutečně hodně. Popravdě řečeno, ušetřit lze na jídle hned několika způsoby. Pokusme se je tedy ukázat a naznačit, jakým způsobem lze uspořit peníze na vcelku pravém místě.

Množstevní slevy

Výbornou možnost slevy nabízejí především množstevní slevy. Pokud se podíváte již v letácích na rodinná balení, pak zjistíte, že můžete ušetřit skutečně hodně peněz. Rodinné slevy se mohou týkat jakéhokoli zboží. Klasiku představují zejména slevy na jogurty a jiné mléčné výrobky. Jogurty většinou jí celá rodina, a tak není špatné vzít opravdu velké balení nabízející kvalitní výrobek za solidní cenu. Ideální je takto kupovat i dražší jogurty, jež byste jinak třeba nepořídili.

Hledejte slevy

Pokud máte alespoň chvilku času, pak se podívejte po velkých slevách, jež jsou zaznačeny v letácích. Stačí leták mnohdy jen prolistovat a podívat se na zboží, které rádi odebíráte. Možná se na něj bude vztahovat velká sleva. Pak neváhejte a nakupujte ve velkém. I když bude pořizovací částka vysoká, rozhodně pak ve finále ušetříte, takže se vám nákup vyplatí.

Nakupujte zboží s končícím datem spotřeby

Určitou možnost nabízí i nákup zboží, kterému začíná procházet jeho doba spotřeby. Takovéto zboží určitě není nijak závadné a chuťově nebude nijak výrazně omezeno. Prodává se většinou s opravdu vysokou slevou. Často se ceny pohybují značně nízko. Jedná se o slevy klidně o výši 50 až 80%. V každém supermarketu se nachází koutek, v němž jsou k dispozici tyto výrobky všechny u sebe. Není problém je pak nakoupit.

Snižte svou spotřebu

Ušetřit se nedá pouze nákupy. Není problém také najet na nový životní styl, který bude mnohem zdravější. Nakupovat pak budete kvalitní potraviny v menším množství. Jestliže vše zkombinujete ještě s výhodnými nákupy, tak nebude co řešit. Ovoce a zelenina především v období sezony nejsou nijak drahé a lze je koupit za přijatelné ceny. Jistě není potíž vypěstovat si na zahradě vlastní produkty. Nebude to stát skoro nic kromě vašeho volného času.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: peníze, šetření, rodina, úspory, jídlo, potraviny

 

Související články

Kvalitní domácí spot…

Radio cd prehravac autor foto Pavel Hanzal (c)

Pořízení kvalitních domácích spotřebičů do nové, ale i již zaběhnuté…

Nízkoenergetické dom…

Rodinny dum kostka autor foto Pavel Hanzal (c)

Pod pojmem nízkoenergetický dům si představte takové bydlení,…

Vzhůru do světa slev…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Neznám člověka, který by neměl radost z toho, že danou věc pořídil…

Úsporné svícení s LE…

Lustr stropni autor Pavel Hanzal (c)

Formu úspory hledá každá domácnost. Sice analytikové předpokládají…