Jak ušetřit při nákupu elektroniky? Máme pro vás 7 tipů!

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Spotřební elektronika je zbožím, které sice nekupujeme každý den, ale zase nepatří k nejlevnějším. Na druhou stranu lze v této oblasti sledovat trend neustále klesajících cen a při nákupu je možné také ušetřit. Ptáte se jak?

Porovnejte ceny v jednotlivých obchodech

Ačkoli jsou ceny v e-shopech často nižší než v kamenných obchodech, u elektroniky to tak úplně neplatí. Velká konkurence v této oblasti způsobila, že jsou ceny obecně nízké, což platí i pro marže prodejců (rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou). Pořizovací ceny se však u jednotlivých produktů přeci jen lišit mohou. Proto před nákupem nejprve zkuste použít vyhledávače zboží, kterých dnes existuje velké množství. Ty vám pomohou ceny jednoduše porovnat.

Zaměřte se na slevové kupóny

V současné době nabízejí obchody při honbě za zákazníky nejrůznější slevy a slevové kupóny, díky nimž je možné ušetřit i při objednávkách elektroniky. Slevy se někdy vztahují na nákup v celém e-shopu, jindy pouze na určitou oblast. V každém případě platí, že pokud např. využijete kupóny na Mironet, můžete ušetřit zajímavé částky především při pořízení mobilů, tabletů a počítačů. Slevy se ale samozřejmě týkají i dalších oblastí.

Pořiďte si repasované, nikoli nové produkty

Repasované zboží je takové zboží, které sice již bylo použité, ale následně prošlo kontrolou, opravou a bylo vráceno do původního stavu se zárukou. Takové produkty by tedy neměly být horší než nepoužité zboží, jejich cena ale obvykle bývá nižší. Ačkoli se proces repasování týká různých oblastí, nejčastěji se jedná o stolní počítače, notebooky a tiskárny. Pokud tedy sháníte právě takovou elektroniku, zaměřte se na tuto oblast.

Nekupujte úplné novinky na trhu

Mnozí lidé si pořizují novou elektroniku každý rok, protože chtějí mít neustále nové „pecky“. Jenže to se samozřejmě podepisuje na finanční stránce. Sháníte-li ale mobilní telefon, televizi nebo počítač a spokojíte se starší generací elektroniky, bude to pro vás znamenat značnou finanční úsporu. Funkčně přitom nemusí být o tolik horší. A pokud se spokojíte se staršími produkty, elektroniku můžete také nakoupit v různých bazarech.

Vybírejte elektroniku důkladně

Každý zákazník má na dané zboží jiné požadavky. Někdo chce mít např. při sledování televize zážitky jako v kině, dalšímu stačí, když televizor bez problémů funguje. Před nákupem elektroniky si proto důkladně promyslete, co od produktu vlastně očekáváte. Následně si najděte recenze zákazníků, kterých je dnes na internetu obrovské množství. Eliminujete tak riziko, že vám daný výrobek nebude vyhovovat a v brzké době budete muset utrácet za jiný.

Nakupte v určitém období roku

V jednotlivých obchodech (nejen) s elektronikou lze jednou za čas narazit na různé výprodejové akce. Děje se tak např. v období po vánocích, kdy lze nalézt i slevy v řádech desítek procent. Elektronika pak bývá obvykle levnější i během letních výprodejů. Na podzim pak nezapomeňte na tzv. Černý pátek, což je marketingová akce, která aktuálně i v České republice získává na oblibě. Koná se přitom na konci listopadu a trvá několik dní.

Dosáhněte na objednávku s dopravou zdarma

Můžete nalézt e-shopy, které zákazníkům nabízejí dopravu zdarma. Většinou je však tato výhoda
vázána na nákup za určitou cenu. Mohlo by se tedy zdát, že tímto způsobem příliš neušetříte,
protože abyste měli dopravu zdarma, budete muset nakoupit dráž. Chcete-li si ale např. pořídit
mobilní telefon, jistě se vám bude hodit i kryt, ochranné sklo či držák do auta. Objednejte si tedy i příslušenství, které byste dříve či později stejně asi kupovali.

 

Reklamní článek

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: peníze, šetření, pr

 

Související články

Kultura nemusí být d…

Shrek autor foto Pavel Hanzal (c)

Kulturní vyžití neodmyslitelně patří k životnímu standardu. Rádi…

Vzhůru do světa slev…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Neznám člověka, který by neměl radost z toho, že danou věc pořídil…

Kvalita a výhřevnost…

Krbova kamna autor foto Pavel Hanzal (c)

Topení dřevem je v našich končinách stále velmi populární. Ať…

Když půjčují lidé li…

Penize Kc tisic autor foto Pavel Hanzal (c)

Potřebujete uhradit nečekaný výdaj a tak míříte do banky s nadějí,…