Jak ušetřit studenou vodu

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Voda se stále ještě řadí mezi obnovitelné zdroje, nicméně časem by se bohužel mohlo stát, že se bude jednat o zdroj, který již obnovitelný nebude. I proto je nezbytné s vodou maximálně šetřit. V současné době bychom mohli najít celou řadu možností úspory vody, a to především při jejím denním užívání. Soustřeďme se tedy na tyto možnosti co nejpodrobněji a ukažme si, jakým způsobem lze s vodou efektivně šetřit.

Zatahujte pečlivě kohoutky

Asi největší klasikou je při plýtvání vodou zanedbávání zatahování kohoutků s vodou. Spousta z nás je schopna nechat vodu puštěnou, a to třeba i na poměrně jemný stupeň. Ideální je tedy myslet na to, že voda má být zastavena, a to neprodleně po tom, co ji přestanete používat. Jednat se přitom může o jakákoli umývadla venkovního či interiérového charakteru.

Nakupte kvalitní baterii

Současný výběr baterií je neskutečně pestrý a lze vybírat přesně takové, které se vám budou hodit a budou maximálně šetřit vodou. Ideální jsou zejména pákové baterie, jež umí precizně udržet vodu v trubkách i tehdy, když nejsou naprosto pevně uzavřeny. Dokonce existují i některé systémy vyznačující se pojistkou proti nevyžádanému odtoku vody. Některé baterie jsou skutečně unikátní a dokážou spořit vodu ve velkém.

Nenapouštějte bazén několikrát za sezonu

Hodně velkým spotřebitelem vody je pochopitelně bazén. Je jasné, že většina lidí si kvůli němu buduje studnu. Pravda je ovšem taková, že voda ze studny není pro bazén úplně ideální a vhodnější je použít spíše vodu z řádu. Studnová voda není chemicky ošetřena a k napadení řasami tudíž dochází prakticky záhy. I tak je ale zapotřebí se o vodu v bazénu starat s maximální možnou obezřetností.

V mnohých internetových i klasických kamenných prodejnách je k dispozici spousta různé bazénové chemie, která dokáže udržet vodu v dobré kondici po celou sezonu. Určitě nezapomínejte ani na filtraci, jež musí být jednoznačně součástí vašeho bazénového příslušenství. I obyčejná kartušová filtrace umí vodu zbavit všech nežádoucích nečistot mechanického rázu.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: energie, šetření, voda

 

Související články

Nízkoenergetické dom…

Rodinny dum kostka autor foto Pavel Hanzal (c)

Pod pojmem nízkoenergetický dům si představte takové bydlení,…

Vzhůru do světa slev…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Neznám člověka, který by neměl radost z toho, že danou věc pořídil…

Změna dodavatele ene…

Rod dum autor foto Pavel Hanzal (c)

Ty tam jsou časy, kdy náš trh „ovládaly“ jen dvě monopolní společnosti,…

Vytápění s rozmyslem…

Radiator autor foto Pavel Hanzal (c)

Cena energií tvoří hrozivě velkou položku v nákladech spojených…