Kultura nemusí být drahá

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Kulturní vyžití neodmyslitelně patří k životnímu standardu. Rádi se vychutnáte atmosféru kina nebo divadla, prožijete napínavý fotbalový či hokejový zápas naživo, v úterý a ve čtvrtek si jdete zacvičit a večer se zachumláte s knižní novinkou do postele? To ani nemluvím o víkendových výletech, bez kterých by byla sobota a neděle jen ubíjejícím nudným dnem. Šetřit se dá všude a i na kulturním vyžití se dají ušetřit nemalé peníze.

Návštěva kina
Většina kin razí heslo, v pátek a v sobotu je promítaný film dražší než v týdnu. Proč si tedy neudělat kulturní večer mimo víkendovou pohodu?
Se zajímavou slevou se dají lístky na promítání koupit v předprodeji, nebo pokud si je doma objednáte, hned zaplatíte a sami doma vytisknete.
Kino se vyplatí jen u novinek, pokud je již film starší, je velká pravděpodobnost brzké televizní premiéry.

Návštěva divadla
Pokud navštěvujete divadlo celou sezónu, vyplatí se vám roční permanentka. Zeptejte se i svého zaměstnavatele, zda permanentku nevlastní. Zaměstnavatelé mají takovouto formu odměny pro své zaměstnance v oblibě.
Cestujete-li za divadlem do jiného města, vždy se domluvte na jízdě i s přáteli. Cestování za kulturou vás tak vyjde daleko levněji.
I tady sledujte na velká představení možnost koupit včas se slevou vstupenky v předprodeji.

Sportovní utkání
Máte-li rádi utkání svého domovského týmu, podporují pořadatelé návštěvnost vydáváním permanentek. Povětšinou jsou permanentky přenosné. Můžete si je tedy různě půjčovat.
Výlety za poznáním
Zde využijte slevy sezónní, posezónní, množstevní i rodinné. Spousta hradů, zámku a zoologických zahrad akceptuje rodinné slevové karty.

Pravidelné cvičení
Pokud pravidelně sportujete, zůstaňte věrni jednomu zařízení a pořiďte si výhodnou permanentku.

Knižní novinky
Knížky dnes patří mezi opravdu drahý luxus, který si málo kdo dopřeje častěji než jednou za tři měsíce. Toužíte-li po knižní novince, vyzkoušejte nákupy přes knižní e-shopy, kde jsou ceny nižší. Použít také můžete slevové karty jednotlivých knihkupectví.
Patříte-li mezi zaryté „knihomoly“ využijte možnosti půjčení knih prostřednictvím veřejných knihoven.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: rodina, šetření

 

Související články

Šetří celá rodina, a…

Auto Chevrolet autor foto Pavel Hanzal (c)

Rodina je základ státu a stejně tak jako si utahuje opasky stát…

Vzhůru do světa slev…

Penize Kc sto autor foto Pavel Hanzal (c)

Neznám člověka, který by neměl radost z toho, že danou věc pořídil…

Jak ušetřit v Chorva…

Auta parking autor foto Pavel Hanzal (c)

Chorvatsko se řadí mezi země, do kterých Češi vyrážejí v období…

Kvalita a výhřevnost…

Krbova kamna autor foto Pavel Hanzal (c)

Topení dřevem je v našich končinách stále velmi populární. Ať…