Na co si dát pozor při koupi motorky 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

3. Věnujte pozornost zkušební jízdě

Zkušební jízda odhalí mnohé skryté vady. Je třeba se zaměřit zejména na to, zda se stroj nevlní či netáhne ke straně. Rovněž během brzdění nesmí vibrovat řídítka. Zkušební jízda neznamená objet malé kolečko. Tím toho moc nezjistíte. Zkušební jízda by měla trvat zhruba čtvrt hodiny.

4. Zkontrolujte si doklady motorky

Doklady vám mimo jiné prozradí, kdo je skutečným majitelem motorky. Rovněž se dozvíte, zda je či není motorka odhlášená z evidence. Pokud je, nelze ji oficiálně přihlásit. Neméně důležité je, zda má majitel zaplaceno povinné ručení, jinak totiž nelze provést převod. Přepisování, gumování a další úpravy v dokladech jsou důvodem, proč byste neměli od koupi nabízené motorky upustit.

5. Kupní smlouva na motorku by měla být písemná

Koupě motorky od příbuzného či známého svádí k tomu, neuzavírat písemnou smlouvu. Kromě rizika objevení se vad na motorce, o kterých jste nevěděli, budete nutně potřebovat písemnou kupní smlouvu pro přihlášení se jako její nový majitel.

6. Pozor na koupi motorky bez prokazatelné minulosti

Motorka, kterou si kupujete, by měla mír prokazatelnou minulost. Její majitel by vám měl předložit doklad o koupi, servisu i opravách. Zjistíte-li během prohlídky, nepřesnosti či dokonce úpravy na rámu a v číslech motoru, zbystřete pozornost. Může se jednat o kradenou motorku.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: motorka, nákupy

 

Související články

Můžete ušetřit při n…

Chalupa z boku autor foto Pavel Hanzal (c)

Koupit lze v současnosti u podomních prodejců širokou škálu zboží…

Nakupujte s rozumem

Shrek autor foto Pavel Hanzal (c)

Pomalu a jistě se blíží předvánoční šílení, ale nemusíme mu podléhat…

Na co si dát pozor p…

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

V současnosti je možné si vybírat mezi spoustou nových motorek…

Na co má smysl šetři…

Radio cd prehravac autor foto Pavel Hanzal (c)

 Často stojíme před rozhodnutím se o tom, jak zafinancovat…