Největší chyby při výběru hostingu 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Hosting zdarma

Hosting znamená službu, která se zaručí, že vaše webové stránky budou fungovat. Získat hosting zcela zadarmo je sice lákavé, ale bude vás to hodně omezovat. Především budete mít k dispozici jenom omezené množství služeb a prostoru. Weby s hostingem zdarma se vyznačují tím, že se na ně nemůžete stoprocentně spolehnout. Dalším nedostatkem je, že provozovatelé vám na váš web budou dávat svoje reklamy.

Přenesená data, email

Přenesená data – traffic, tvoří nějaké náklady poskytovatelům, protože se data přenášejí na páteř.
Nemají rádi, když tudy proudí hodně dat, proto se doporučuje mít diskový limit. Většinou se poté optimalizuje a dat protéká méně. Jestliže si zaplatíte hosting a doménu, ve většině případů získáte také emailovou schránku – to vše zařizuje poskytovatel.

Komprimace a skriptování

U některých hostingů je možné odesílat komprimované stránky, kdy server před odesláním vše zabalí do zipu. Takto se ušetří od třiceti do sedmdesáti procent trafficu. V případě provozování složitějších věcí na vašem webu, bude potřeba mít ze strany serveru skriptování. To se využívá rovněž u webových obchodů a v redakčních systémech.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: internet

 

Související články

Nevyhazujte peníze o…

Dum pohadkovy autor foto Pavel Hanzal (c)

 Dobře zapamatovatelná doménaZakládáte si nový eshop a hledáte…

Život na vesnici ane…

Chalupa z boku autor foto Pavel Hanzal (c)

Život na vesnici přináší mnoho pozitivních momentů, ale na druhé…

Jak se mění nakupová…

Krbova kamna autor foto Pavel Hanzal (c)

Slevové servery jsou nedílnou součástí online nakupování v České…

Nevyhazujte peníze o…

Bazilika Sacre Coeur_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Délka názvu doményChystáte se zaregistrovat doménu s více…