Nejzajímavější možnost úspor pohonných hmot 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Úsporná jízda

Základem šetření pohonných hmot je především úsporná jízda. Ta je především o pohodové rychlosti a plynulosti. Není kam spěchat. Je možno se tak vyhnout nejen zbytečným nehodám a nepříjemnostem, ale také za jízdu ušetřit znatelnou částku. Úsporná jízda je předmětem i bezpečné jízdy. Také styl jízdy – brzda versus plyn není vhodnou alternativou. Tak se zbytečně utrácí za palivo a vůz více opotřebovává.

Tankování kvalitního paliva

Může se zdát, že na neznámých čerpacích stanicích mají palivo levnější. Často je ale také méně kvalitní, což se projeví na nejen případných závadách, ale také vyšší spotřebě. Takže ušetřených pár korun je v konečném důsledku spíše ztrátou, jelikož je potřeba častějšího tankování. Bylo provedeno několik nezávislých testů, které také takové počínání uznaly a možné.

Bez zbytečného nákladu

Jestliže je auto vybaveno množstvím nákladu, které není nutné převážet, je dobré ho odstranit. Je totiž předmětem vyšší váhy a tak i následní spotřeby. I přesto, že může jít o maličkosti, může jich být více a to se pak také projeví na spotřebě. Nezaškodí si občas udělat v autě pořádek a odstranit tak nepotřebný materiál a zboží, které se jen tak zbytečně převáží. 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: auto, úspory

 

Související články

LPG: Cenově přijatel…

Auto Chevrolet autor foto Pavel Hanzal (c)

Každý majitel vozu kouká na spotřebu, aby byla samozřejmě co…

Jak ušetřit v Chorva…

Auta parking autor foto Pavel Hanzal (c)

Chorvatsko se řadí mezi země, do kterých Češi vyrážejí v období…

Jak vybrat kvalitní …

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

Domov důchodců se stává takzvaně nedostatkovým zbožím, o tom…

Vytápění s rozmyslem…

Radiator autor foto Pavel Hanzal (c)

Cena energií tvoří hrozivě velkou položku v nákladech spojených…