Nejzajímavější možnost úspor pohonných hmot 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Okna při jízdě zavřená

Dnešní auta mají obvykle v základních výbavách klimatizaci. Proto při jízdě není potřeba mít okna otevřená, spíše naopak. A i přesto, že klimatizace nemáte, není ideální a pro spotřebu vhodné, aby okna byla při jízdě otevřená. Proudící vzduch svádí větší odpor a tak musí auto vynaložit větší úsilí, aby jelo požadovanou rychlostí. Tím pádem je i následně spotřeba paliva vyšší, než by jinak mohla být.

Správný tlak v pneumatikách

Povinností každého řidiče je zkontrolovat stav vozidla bezpředmětně před každou jízdou. To se učí v autoškolách, ale přitom se to nedodržuje. Bylo by asi zvláštní a časově náročné provádět důkladnou kontrolu před každou jízdou. Nicméně tlak v pneumatikách by měl být kontrolován pravidelně. Už jen proto, že pneumatiky a kola jsou základem vozu. Podhuštěné nebo přehuštěné pneumatiky mohou výrazně ovlivňovat spotřebu pohonných hmot

Přestavba na LPG

Možnou variantou snížení spotřeby je přestavba na LPG. Nutno ale dodat, že se jedná o úsporu finanční. Spotřeba pohonných hmot se zvedne. Každopádně palivo LPG je levnější varianta a tak v konečném důsledku se skutečně za palivo ušetří. Přestavba na LPG je vhodná pro vozy, se kterými se často jezdí.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: auto, úspory

 

Související články

LPG: Cenově přijatel…

Auto Chevrolet autor foto Pavel Hanzal (c)

Každý majitel vozu kouká na spotřebu, aby byla samozřejmě co…

Jak vybrat kvalitní …

EURA autor foto Pavel Hanzal (c)

Domov důchodců se stává takzvaně nedostatkovým zbožím, o tom…

Nízkoenergetické dom…

Rodinny dum kostka autor foto Pavel Hanzal (c)

Pod pojmem nízkoenergetický dům si představte takové bydlení,…

Vytápění s rozmyslem…

Radiator autor foto Pavel Hanzal (c)

Cena energií tvoří hrozivě velkou položku v nákladech spojených…