Nevyhazujte peníze oknem za špatnou domény - na jaké chyby si dát pozor u jejího výběru 1/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Dobře zapamatovatelná doména

Zakládáte si nový eshop a hledáte tu nejlepší doménu? Především myslete na to, aby si ji zákazníci mohli jednoduše zapamatovat. Nemá smysl vymýšlet složité názvy, dokonce se nedoporučuje užívat moc pomlčky mezi dvěma nebo rovnou několika slovy. Nesnažte se za každou cenu dostat do názvu domény název firmy, spíše se zaměřte na něco hodně hledaného zákazníky – váš sortiment či služby.

Výslovnost domény

Není nic horšího, než výběr domény, která se těžko vyslovuje. Možná vám to přijde nápadité, originální a označíte to za super nápad, ale pokud si zákazník název nezapamatuje, těžko se dočkáte kladné odezvy. Pokud budou například něco říct o vašem eshopu známým, vyhnout se samotnému názvu. Pozor si dávejte hlavně u cizojazyčných názvů, kdy se něco jinak píše a jinak vyslovuje. Zrovna tak by neměl být problém si název zapsat, aby se například v názvu nenacházelo třikrát písmeno „a“ za sebou apod.

Záměna s jinou doménou

Doména by měla být taková, aby se snadno nedala zaměnit s jinou, kdy například postačí jedno písmeno a půjde o úplně jinou fungující doménu. Hlavním problémem bývá i to, že při vyslovení znějí skoro stejně, takže viníkem záměny může být i přeslechnutí. Rovněž si dávejte pozor na názvy domén s pomlčkami a bez pomlček – tady se vysloví nastejno, odliší se jenom napsáním.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: internet

 

Související články

Největší chyby při v…

Ko Chang more_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Příliš nízké ceny hostinguPokud se zajímáte o ceny hostingu,…

Největší chyby při v…

Srdicko svicka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Hosting zdarmaHosting znamená službu, která se zaručí,…

Víte, jak na reklama…

Obchody a kancelare autor foto  Pavel Hanzal (c)

 Tak jako každou jinou službu lze i vyúčtování za telekomunikační…

Nevyhazujte peníze o…

Bazilika Sacre Coeur_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Délka názvu doményChystáte se zaregistrovat doménu s více…