Nevyhazujte peníze oknem za špatnou domény - na jaké chyby si dát pozor u jejího výběru 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Délka názvu domény

Chystáte se zaregistrovat doménu s více jak dvěmi slovy? Rozhodně to nebudete mít lehké, protože čím víc si toho klienti musí zapamatovat, tím hůře. Nejideálnější jsou jednoduché názvy domén s jedním nebo dvěma slovy. Například čtyři slova a ještě k tomu nějaké pomlčky mezi slovy, to není vůbec dobrá volba.

Číslice v doméně

Chybným krokem v řešení názvu pro doménu bude umístění číslic do názvu. Sice to může vypadat zajímavě, ale jestliže budete někde hovořit o doméně, nebude zcela jasné, jestli se píše jen číslice, anebo musíte číslici vypsat písmeny. Zrovna tak to platí i naopak – číslice vypsaná slovy může být snadno zaměněna za číslici.

Název bez pomlčky nebo s pomlčkou

Máte v plánu název domény o dvou slovech? Potom je chybou si nezaregistrovat rovnou obě varianty – bez pomlčky i s pomlčkou. Pokud je jedna z nich již obsazena, raději zvolte jinou, abyste tak nepomáhali konkurenčním webových stránkám – eshopu. Navíc, když si zaregistrujete jen jednu z možností, nikdy nevíte, kdy si ji nepořídí zrovna vaše konkurence a vaše snaha bude rázem o stupně níže.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: internet

 

Související články

Největší chyby při v…

Ko Chang more_autor foto Pavel Hanzal (c)

 Příliš nízké ceny hostinguPokud se zajímáte o ceny hostingu,…

Život na vesnici ane…

Chalupa z boku autor foto Pavel Hanzal (c)

Život na vesnici přináší mnoho pozitivních momentů, ale na druhé…

Největší chyby při v…

Srdicko svicka autor foto Pavel Hanzal (c)

 Hosting zdarmaHosting znamená službu, která se zaručí,…

Víte, jak na reklama…

Obchody a kancelare autor foto  Pavel Hanzal (c)

 Tak jako každou jinou službu lze i vyúčtování za telekomunikační…