Nevyhazujte peníze oknem za špatnou domény - na jaké chyby si dát pozor u jejího výběru 2/2

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

 Délka názvu domény

Chystáte se zaregistrovat doménu s více jak dvěmi slovy? Rozhodně to nebudete mít lehké, protože čím víc si toho klienti musí zapamatovat, tím hůře. Nejideálnější jsou jednoduché názvy domén s jedním nebo dvěma slovy. Například čtyři slova a ještě k tomu nějaké pomlčky mezi slovy, to není vůbec dobrá volba.

Číslice v doméně

Chybným krokem v řešení názvu pro doménu bude umístění číslic do názvu. Sice to může vypadat zajímavě, ale jestliže budete někde hovořit o doméně, nebude zcela jasné, jestli se píše jen číslice, anebo musíte číslici vypsat písmeny. Zrovna tak to platí i naopak – číslice vypsaná slovy může být snadno zaměněna za číslici.

Název bez pomlčky nebo s pomlčkou

Máte v plánu název domény o dvou slovech? Potom je chybou si nezaregistrovat rovnou obě varianty – bez pomlčky i s pomlčkou. Pokud je jedna z nich již obsazena, raději zvolte jinou, abyste tak nepomáhali konkurenčním webových stránkám – eshopu. Navíc, když si zaregistrujete jen jednu z možností, nikdy nevíte, kdy si ji nepořídí zrovna vaše konkurence a vaše snaha bude rázem o stupně níže.

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: internet

 

Související články

Víte, jak na reklama…

Obchody a kancelare autor foto  Pavel Hanzal (c)

 Tak jako každou jinou službu lze i vyúčtování za telekomunikační…

Jak bezpečně platit …

Notebook klavesnice autor foto Pavel Hanzal (c)

Prodej zboží a služeb na internetu se těší stále větší oblibě…

Nevyhazujte peníze o…

Dum pohadkovy autor foto Pavel Hanzal (c)

 Dobře zapamatovatelná doménaZakládáte si nový eshop a hledáte…

Internetové bankovni…

Banka autor foto Pavel Hanzal (c)

Jsme generace moderní, flexibilní a operativně přizpůsobivá.…