Správné cenové porovnání ušetří

  • autor: Redakce
Velikost textu: A A A
Ilustrační fotografie

Vedete si poctivě měsíční domácí rozpočet a ať se snažíte, jak se snažíte dopracovat se k vytvoření rozumné finanční rezervy, která by měla být minimálně tři průměrné měsíční příjmy rodiny, se vám nedaří? Zaměřte se na pravidelné platby, které byste mohli stáhnout směrem dolů.

Srovnání cen plynu a elektřiny
Cenu energií neudává jen stát, ale také marže dodavatelů. Až 2/3 z ceny jdou právě na marži obchodníků. Neplaťte tudíž zbytečně přemrštěné částky za odběr elektřiny a plynu. Změňte dodavatele nebo zapátrejte po výhodnějším tarifu u vašeho stávajícího dodavatele elektřiny a plynu.

Porovnání pojistek
Platby za různá pojištění a připojištění nejsou zrovna zanedbatelnou částkou našich rozpočtů. I když máte hluboko do kapsy, rušit pojištění rozhodně není vhodné. Nic vám z dlouhodobějšího hlediska nepřinese větší jistotu než správné pojištění. Ale přesto…posuďte své smlouvy a zkuste najít výhodnější varianty u jiných pojišťoven. Zákonné povinné ručení na auto se platit musí, rozdíly v cenách jsou však opravdu na první pohled markantní. To samé platí u pojištění nemovitostí, domácnosti i úrazových pojistek.

Výběr vhodnějšího tarifu
Mobilní vlna vtrhla do našich životů jako vítr. Bez mobilního telefonu si dnes svůj běžný pracovní i soukromý den nedokážeme představit. Jedno je však jasné předplacené karty jsou vhodné snad jen pro děti základní školní docházkou povinné nebo pro důchodce, kteří mobilní telefon téměř nevyužívají. Běžně aktivní člověk dnes využívá tarify. Výběrem vhodného tarifu můžete ušetřit poměrně velkou sumu peněz. Jde zřídit výhodný rodinný tarif nebo neomezený tarif za velice výhodné částky.

Výhodné nákupy
Racionální a ekonomické nakupování je většinou v režii žen. Pokud se jedná o běžné potraviny, které využíváme pravidelně, vyplatí se sledovat akční nabídky. Polemizovat však můžeme o tom, kolik ušetříte, objíždíte-li nákupy autem. Daleko efektivnější je, pokud nakupujete pravidelně jednou za týden. Každý týden si vyberte obchod, který vám poskytne pro daný týden nejvíce zajímavé slevy.
 

UPOZORNĚNÍ

Články a informace zveřejněné na stránkách sporoweb.cz nenahrazují odborné rady a analýzy a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto informací se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto informace byste měli konzultovat s konkrétním odborníkem na danou problematiku. Provozovatel sporoweb.cz odmítá a nepřijímá jakoukoliv odpovědnost za články, informace a prohlášení na těchto stránkách - sporoweb.cz.

Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Štítky: elektřina, energie, pojištění, slevy, plyn, mobilní telefony

 

Související články

Mzda a její výpočet …

Koruny mince detail autor foto Pavel Hanzal (c)

Spočítat si správnou výši mzdy by měl umět každý gramotný člověk.…

Pojištění domácnosti…

Sedacka autor foto Pavel Hanzal (c)

Správně pojištěná domácnost patří do jejího základního vybavení…

Nízkoenergetické dom…

Rodinny dum kostka autor foto Pavel Hanzal (c)

Pod pojmem nízkoenergetický dům si představte takové bydlení,…

I zvířata lze pojist…

Ovecky autor fotoPavel Hanzal (c)

Domácí mazlíčci patří k právoplatným členům domácnosti. Nejoblíbenějšími…